CHDK Wiki
Advertisement

CHDK v kocke[]

CHDK je vylepšenie firmvéru, ktoré funguje na rade fotoaparátov Canon. CHDK sa nahráva do pamäti fotoaparátu pri štarte (buď manuálne alebo automaticky). Poskytuje dalšiu funkcionalitu nad rámec schopností pôvodného firmvéru fotoaparátu.

CHDK nespôsobuje permanenté zmeny originálneho firmvéru: môžete si vybrať ako bude aktualizovaný (manuálne alebo automaticky) a môžete ho z fotoaparátu poľahky rýchlo odstrániť.

Rýchle odpovede na pár kľúčových otázok o CHDK[]

1. Čo je CHDK?

CHDK nie je iba jedna vec! Pojem CHDK referuje na slobodný softvér – momentálne prístupný pre mnoho (ale nie všetky) digitálne fotoaparáty Canon PowerShot – ktorý môžete nahrať na pamäťovú kartu vašeho fotoaparátu a tak fotoaparátu pridať vylepšené schopnosti.

2. Je CHDK bezpečný?

Pravdepodobne áno. Prečítajte si nasledujúce FAQ pre dalšie informácie:
FAQ#Q. Does using the CHDK program void your warranty?
FAQ#Q. Can CHDK damage your camera ?

3. Čo ešte by som mal vedieť?

Vývojári na celom svete neustále pridávajú nove vlastnosti do CHDK. Pretože myšlienka použitia mikroprocesora vo fotoaparáte je tak flexibilná, rôzni vývojári vyrobili rôzne verzie CHDK a nové vlastnosti sa stále vyvýjajú - napríklad: jedna verzia CHDK má schopnosti fotit stereo fotografie a dokonca dovoľuje dvom fotoaparátom aby boli synchronizované tak, aby fotili naraz (s presnosťou lepšou ako 0.1 millisekundy, ak použijeme rovnaké modely fotoaparátu).

4. Ako začnem s CHDK?

Na úvod je dobré si prečítať tieto dokumenty:
Advertisement